Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil
voľby do orgánov samosprávy obcí
a určil deň ich konania

na sobotu 10. novembra 2018
voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h

Právo voliť

Právo voliť do orgánov samosprávy obce má občan Slovenskej republiky a cudzinec (ďalej len "obyvateľ obce"), ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

Právo byť volený

Za poslanca obecného zastupiteľstva, v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave a v meste Košice miestneho zastupiteľstva, môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci v ktorej kandiduje, a najneskôr v deň volieb dovŕši 18 rokov veku.

Za starostu obce môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

Prekážkou práva byť volený je
- výkon trestu odňatia slobody,
- právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
- pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

Vzdanie sa kandidatúry nezávislého kandidáta pre voľby starostu obce

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Kamenica nad Cirochou

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva Kamenica nad Cirochou

Určenie volebných obvodov a počtu poslancov obecného zastupiteľstva ktorý sa v nich má zvoliť

Zverejnenie počtu obyvateľov obce ku dňu vyhlásenia volieb

Obec Kamenica nad Cirochou mala ku dňu vyhlásenia volieb do orgánov samosprávy obcí 2291 obyvateľov.

Vymenovanie zapisovateľa miestnej volebnej komisie

Zapisovateľ miestnej volebnej komisie

Mgr. Štefan Balberčák, PhD.

Humenská 555/6, Kamenica nad Cirochou, 067 83

Tel.č. 0919 174 339

E-mail: stefan.balbercak@obeckamenicanadcirochou.sk

E-mailová adresa na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do miestnej volebnej komisie