Samospráva obce

Obec je samostatný územný samosprávy a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jej území trvalý pobyt. Obec je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších právnych predpisov a zásad o hospodárení s majetkom obce samostatne hospodári s vlastným majetkom a s vlastnými príjmami.

Základnou úlohou obce pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov. Rozsah výkonu samosprávnej pôsobnosti obce je upravený v ustanovení § 4 ods. 3 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov.

Orgánmi obce sú:

• obecné zastupiteľstvo
  • starosta

Obecné zastupiteľstvo zriaďuje výkonné, kontrolné a poradné orgány

• komisie ako svoje stále poradné , iniciatívne a kontrolne orgány
  • dobrovoľný obecný hasičský zbor

dnes je: 18.9.2018

meniny má: Eugénia