Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rýchle info - mesiac júnVytlačiť
 

Erb Kamenica nad Cirochou.png

Celá dedina, no predovšetkým pracovníci obecného úradu žili v mesiaci jún prípravami na festival Kamenické dni, ktoré sa konali 29. 6. – 30. 6. 2018. Mesiac náročný, až hektický.

Dňa 6. 6. 2018 sa konalo obecné zastupiteľstvo. V tomto mesiaci bola ukončená previerka z okresnej prokuratúry Humenné na sociálnu agendu. Dňa 8. 6. sa uskutočnila konferencia v Základnej škole. V stredu 13. 6.  bolo rokovanie o plánovanej trase optických sietí v našej obci. 15. 6. 2018 sa konal v škole Deň s vojakmi a popoludní pracovné stretnutie poslancov a zamestnancov obce. Vo štvrtok 21. 6. prijal na obecnom úrade starosta obce žiakov 9. ročníka základnej školy.  25. 6. poslanci a starosta vykonali obhliadku na miestnom cintoríne – ako ďalej s pochovávaním. O deň neskôr sa konalo stavebné konanie spojené s územným konaním – prístavba skladu maloobchodnej predajne GVP.

Keďže trestné oznámenie na starostu obce  z decembra 2016 zo strany doc. Poláka a pána Burdu, poslanca OZ za SNS nedopadlo tak, ako pisatelia očakávali, v stanovenej lehote sa odvolali na Generálnu prokuratúru a  dňa 27. 6. bol starosta obce vypovedať na polícii, kde sa najväčší problém javila spotreba PHM prostriedkami, ktoré vlastní obecný úrad a jednotlivé zložky. Dňa 28. 6. bola zahájená previerka NKÚ zameraná na efektívnosť a prínos výmeny klasického osvetlenia v obci za tzv. LED osvetlenie.  V ten istý deň polícia navštívila tunajší úrad vo veci spotreby PHM. Zobrala na protipodpis príslušnú agendu a nafotila všetky prostriedky, ktoré v obci čerpajú PHM.

Vážení spoluobčania, verím, že aj napriek riešeniu nepredvídaných okolností sme sviatok obce – Kamenické dni pripravili dôstojne, aj keď podľa tohto príspevku sa zdá, že na to bolo málo času, no pravda je taká, že sme s prípravou začali už v jeseni 2017 a môžem skonštatovať, že akcia bola pripravená.

Keď si všetky tieto júnové udalosti v kľude premyslíte s apelom na novembrové voľby starostov, no povedzte, nie je úžasné byť v Kamenici nad Cirochou starostom?

Čo vy na to spoluobčania? 


 
 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka