Optické siete v Obci Kamenica nad Cirochou - pracovné stretnutieVytlačiť

Optické siete.jpgV stredu 13. 6. 2018 sa na Obecnom úrade v Kamenici nad Cirochou uskutočnilo pracovné stretnutie vo veci zosúladenia vedenia trasy optickej siete v obci. O vybudovanie optickej siete v obci požiadali a návrh na vydanie územného rozhodnutia dodali dve spoločnosti – Slovak Telekom a.s. a BELNET Snina s.r.o. Na pracovné stretnutie boli pozvaní aj zástupcovia spoločnosti ANTIK Telecom s.r.o., ale z dôvodu iného postupu pri budovaní optickej siete svoju účasť ospravedlnili.

Obec v zastúpení starostu obce a miestny  stavebný úrad dali  spoločnostiam na vedomie, že pre obec je prioritou pri budovaní optických trás dohodnúť sa na vedení jednej trasy tak, aby výkopové práce boli prevedené spoločne, optické káble boli uložené v jednej ryhe a predovšetkým aby tieto práce čo najmenej narušili komfort občanov. Zástupcovia spoločnosti Slovak Telekom a.s. a BELNET Snina s.r.o. súhlasili so stanovenými požiadavkami a dohodli sa na koordinácii vedenia trás optickej siete. Po spoločných konzultáciách predložia stavebnému úradu dokumentáciu, ktorá už bude zohľadňovať spoločný postup prác.

Optické siete v obci prinesú obyvateľom vyšší komfort pri využívaní služieb vysokorýchlostného internetu a taktiež možnosť využívať tzv. Triple play služby         (Internet + Digitálna televízia + Telefón). Optická sieť prináša nielen niekoľkonásobne vyššie rýchlosti (download/upload), ale aj stabilnejšie a spoľahlivejšie pripojenie v porovnaní s DSL a wi-fi technológiou, ktoré sú dostupné v obci v súčasnosti.

O ďalšom vývoji Vás budeme informovať.

dnes je: 16.8.2018

meniny má: Leonard