Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

MAS POD VIHORLATOM - Úsilie a spolupráca obcí boli korunované úspechomVytlačiť
 

MAS POD VIHORLATOM - logo.jpgVážení spoluobčania!

Dňa 8. 12. 2011 bolo  založené občianske združenie MAS Pod Vihorlatom, ktoré združuje 32 obcí, 19 neziskových subjektov, FO a 24 komerčných subjektov. Cieľom bola spolupráca obcí až po čerpanie finančných prostriedkov na projekty. MAS bol v tomto roku schválený štatút a pre činnosť do roku 2020 boli na činnosť a rozvoj obcí schválené nemalé finančné prostriedky.

Pre informáciu uvádzame že: celkový počet žiadateľov miestnych akčných skupín na Slovensku bol: 128.

Súhlas a finančnú podporu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka v rámci SR získalo 87 žiadateľov, celkovo je na Slovensko alokovaných 138 miliónov eur do roku 2020.

Pre MAS Pod Vihorlatom bolo schválených 2 118 000 eur do roku 2020. Po roku 2020 až budú financie vyčerpané, bude ďalšie navýšenie.

Na chod kancelárie MAS Pod Vihorlatom sa z toho použije 180 000 eur. (Mzdy, odvody, nájmy, energie, spotrebný materiál). V rámci Slovenska bolo podporených 1744 obcí.

Dňa 1. decembra sa na obecnom úrade v Kamenici nad Cirochou uskutočnilo stretnutie predstavenstva a dozornej rady , kde predseda MAS Pod Vihorlatom JUDr. Rastislav Zaremba informoval občanov o rozhodnutí Ministerstva pôdohospodárstva a vidieka SR, že sme po šiestich rokoch boli úspešní. Predstavenstvo pozitívne zhodnotilo doterajšie úsilie a poukázalo na fakty, že pridelené finančné prostriedky bude potrebné cez jednotlivé projekty vyčerpať obcami a podnikateľskými subjektmi, ktoré sú členmi MAS do roku 2020, s realizáciou už v roku 2018. Pravidlá podľa ktorých budú financie na jednotlivé projekty prideľované a čerpané, určí najvyšší orgán – Valné zhromaždenie.

Boli sme zvyknutí, že všetky projekty v rámci eurofondov alebo jednotlivých rezortov končia v Bratislave. Je tu nový aspekt, a to, že projekty v zmysle akčného plánu sa budú vypracovávať na domácej pôde a tu sa budú vlastnými hodnotiteľmi hodnotiť a následne budú preplácané PPA – Nitra. Je to niečo nové s čím nie sú skúsenosti, no takto fungujú vo svete v rámci EÚ vyspelé regióny, že si samé rozhodujú vo veciach miestneho významu. Investujú vlastné, alebo získané prostriedky podľa toho,  čo najviac potrebujú.


 
 
Má obec na kultúrne akcie pozývať aj predstaviteľov politického života?
 
 
9%

 
 
 
91%

 
Počet hlasujúcich: 23
Festival Kamenické dni je pre divákov bezplatný, ste ochotný za kvalitný program zaplatiť vstupné?
 
 
38%

 
 
 
63%

 
Počet hlasujúcich: 24
S usporiadateľskou službou som na festivale Kamenické dni bol
 
 
38%

 
 
 
13%

 
 
 
50%

 
Počet hlasujúcich: 24
S úrovňou hygienických služieb (WC) na festivale Kamenické dni som bol
 
 
48%

 
 
 
10%

 
 
 
43%

 
Počet hlasujúcich: 21
S občerstvením a množstvom stánkov som na festivale Kamenické dni bol
 
 
28%

 
 
 
12%

 
 
 
60%

 
Počet hlasujúcich: 25
Detského diváka sme programom na festivale Kamenické dni a sprievodnými atrakciami uspokojili...
 
 
26%

 
 
 
26%

 
 
 
48%

 
Počet hlasujúcich: 23
Na festivale Kamenické dni by mala byť viac zastúpená moderná hudba, alebo viac ľudového folklóru?
 
 
24%

 
Počet hlasujúcich: 21
Ste za to, aby festival Kamenické dni pokračoval na letisku, alebo sa konal na tzv. malom amfiteátri pri kultúrnom dome?
 
 
80%

 
 
 
20%

 
Počet hlasujúcich: 25
Ste spokojný s tým, že festival Kamenické dni bol dvojdňový, alebo stačí jeden deň s kvalitnejším hudobným programom?
 
 
21%

 
 
 
79%

 
Počet hlasujúcich: 29

dnes je: 15.10.2018

meniny má: Terézia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka