Klientské centrum na obecnom úradeVytlačiť

Klientske centrum.jpgVážení spoluobčania, pri vašich návštevách na obecnom úrade častokrát potrebujete pomoc, ktorá nesúvisí s výkonom samosprávnych funkcií daných zákonom na obce. Jedná sa o kopírovanie dokumentov a listín, písanie žiadostí do zamestnania, žiadosti o odklad splátok, vypisovanie splnomocnení a generálnych plných mocí, potvrdenia pre úrady v zahraničí a pod. Keďže týchto požiadaviek ktoré nemajú oporu v zákone, zo strany občanov stále pribúda a sme jediným úradom ( mimo farského) na území obce, tak sa občania na nás obracajú viac menej so všetkými problémami. Dikcia zákona 369 a 102 nám dáva presne určené kompetencie, ale občan  chce byť vybavený aj v rôznych iných záležitostiach.

V snahe byť nápomocní aj v tejto činnosti naším spoluobčanom, dňom 1. 10. 2018 sa z jestvujúceho inventáru a počítačovej techniky zriadi tzv. Klientské centrum, ktoré bude umiestnené pri vstupe na 1. poschodí obecného úradu. Jeho činnosť budú sledovať a vyhodnocovať jednak občania, ale aj obecný úrad a na základe spoločných poznatkov po určitom čase sa vyhodnotí, či toto centrum je prínosom, alebo nie.

dnes je: 21.3.2019

meniny má: Blahoslav