Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality - všeobecné oznamy

Nová oficiálna stránka obce Kamenica nad CirochouVytlačiť
 

Erb Kamenica nad Cirochou.pngVážení spoluobčania!

 

Nachádzate sa na oficiálnej webovej stránke obce Kamenica nad Cirochou. Obec Kamenica nad Cirochou sa pri príležitosti 700. výročia obce rozhodla inovovať oficiálnu web stránku obce tak, aby priniesla občanom a širokej verejnosti komfortnejší a prehľadnejší prístup k informáciám o obci. Obec reaguje na pripomienky občanov a vychádza tak v ústrety požiadavkám na skvalitnenie webu po technickej i obsahovej stránke.Oficiálnu internetovú stránku obce inovujeme s dôrazom na rýchlejší a intuitívnejší prístup občanov k informáciám, dokumentom, tlačivám ale aj k informáciám z kultúry, športu. Veríme, že si nové prostredie osvojíte. Budeme radi, ak nám napíšete pripomienky, nápady, čo by ste na webe radi našli a aké informácie Vám o obci chýbajú. Taktiež privítame, ak nás upozorníte na obsahové alebo technické nezrovnalosti, ktoré sa pri prezeraní stránok môžu vyskytnúť. Oficiálna webová stránka obce je tu pre všetkých občanov a širokú verejnosť. 


 
 

Kamenické dni 2018Vytlačiť
 

Kamenické dni 2018 - logo.pngV piatok 29. a v sobotu 30. 6. sa  na letisku v Kamenici nad Cirochou opäť po roku uskutočnil festival Kamenické dni. Organizátormi boli Obec Kamenica nad Cirochou a Aeroklub Kamenica nad Cirochou.

Tak ako minulý, tak aj tento rok bola súčasťou osláv dní obce Kamenická kvapka krvi. Zorganizovala ju miestna organizácia Červeného Kríža a najvzácnejšiu tekutinu prišli darovať mnohí darcovia, za čo im patrí poďakovanie.

Poobede už začal program na letisku a festival zahájil  svojím programom pre deti Ujo Ľubo. Keďže piatok bol aj záverečným dňom školského roka dostali deti od obce darček aj týmto vystúpením. Nasledovala súťaž v piatich disciplínach – Kamenický päťboj. Najúspešnejší súťažiaci si odniesli aj zaujímavé ceny.  Všetci však už netrpezlivo čakali na skupinu Kollárovci, ktorá bola jedným z headlinerov dňa. O 18:00 zahájili koncert, ktorý urobil dobrú náladu a ešte dlho po koncerte sa mohli s Kollárovcami ľudia odfotiť  a vyžiadať si podpisy. Na letisku vládla dobrá nálada a návštevníci festivalu  sa tešili na populárnu hudobnú skupinu Gladiator. Počas 90 minútového koncertu odzneli všetky najväčšie hity a skupina Gladiator vytvorila skutočne elektrizujúcu atmosféru. Po ich vystúpení prišla na rad skupina Mahagon z Humenného a svojím koncertom uzavreli hudobnú časť dňa. Návštevníci sa však zabávali na letisku až do skorého rána.

V sobotu sa na letisku už v dopoludňajších hodinách varil guľáš. Jednotlivé kultúrne, športové a spoločenské zložky súťažili o to, komu sa podarí uvariť najchutnejší pokrm. V popoludňajších hodinách sa konalo vyhodnotenie súťaže. Rozhodovali traja rozhodcovia z Maďarska a dvaja rozhodcovia boli domáci. Všetky guľáše boli chutné, avšak podľa bodovania vyšla víťazne Základná organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska v Kamenici nad Cirochou.  Dôležitá však bola družná nálada, ktorá panovala počas varenia guľášu a o to predovšetkým išlo.

Kultúrny program odštartovala skupina historického šermu COHORS z Prešova, ktorá predviedla divákom svoje umenie. Na pódiu prebehlo ocenenie najúspešnejších žiakov a športovcov z našej obce. Hlavným hudobným ťahákom popoludnia bola známa východniarska skupina Drišľak, ktorá sa na festivale predstavila aj minulý rok. Svojimi piesňami a humorným slovom pobavili početné publikum. 

Piesňami a tanečným pásmom nás aj tento rok poctili naši priatelia z Kamjanice na Ukrajine. Svojím temperamentom a dobrosrdečnosťou si opäť získali publikum aj organizátorov.

Keďže festival Kamenické dni aktívne podporuje propagáciu športu a športových klubov, ktoré pôsobia  v našom regióne, aj tento rok sme predstavili návštevníkom festivalu ďalší menšinový šport – Taekwondo. Svoju činnosť a ukážky predviedol klub zo Sniny – Black Tiger Taekwondo Snina.

Hlavným hudobným headlinerom večera bola skupina Kabát Revival.sk. Aj napriek nepriazni počasia panovala pred pódiom veľmi živá atmosféra. Zazneli najznámejšie hity českej rockovej legendy, ktoré si spolu so skupinou zaspievali aj diváci. Po tejto energickej šou prišla na pódium skupina Retro, ktorá zabávala divákov do  skorých ranných hodín.

Kamenické dni 2018 máme teda za sebou a veríme, že návštevníci festivalu odchádzali spokojní.

Poďakovanie patrí sponzorom festivalu:

Hlavní partneri: eustream, Nadácia SPP, Prešovský samosprávny kraj, Lekáreň Zdravie Humenné s.r.o. – Richard Karabín, PAVEX s.r.o., Rudo Kabát,  Peter Vitek

Partneri: ANTIK Telecom, FOTO – VIDEO – Jozef Vitkovič, Mäso – Údeniny – Mária Jancusková, PROBE – Stanislav Veľas, Potraviny Fresh – Patrícia Rošáková,   Fúra s.r.o., ENEL, Minifarma Udavské, ANTEX – Anna Ziková, VLM Pliešovce š.p., Agroluk s.r.o. – Ladislav Lukáč, Záhradné potreby – Andrej Harbist,  Mäsiarstvo LUMI – Ľuboslav Milčo

Mediálni partneri: Rádio Vlna, Humenská televízia, Podvihorlatské noviny

Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí prispeli k tomu, aby sa festival Kamenické dni  mohol uskutočniť a všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na jeho príprave a dohliadli na jeho zdarný priebeh. V neposlednom rade ďakujeme občanom Obce Kamenica nad Cirochou a návštevníkom zo širokého okolia, že vytvorili pravú festivalovú atmosféru! 

Veríme, že sa stretneme aj o rok!

Foto TU

   


 
 

Optické siete v Obci Kamenica nad Cirochou - pracovné stretnutieVytlačiť
 

Optické siete.jpgV stredu 13. 6. 2018 sa na Obecnom úrade v Kamenici nad Cirochou uskutočnilo pracovné stretnutie vo veci zosúladenia vedenia trasy optickej siete v obci. O vybudovanie optickej siete v obci požiadali a návrh na vydanie územného rozhodnutia dodali dve spoločnosti – Slovak Telekom a.s. a BELNET Snina s.r.o. Na pracovné stretnutie boli pozvaní aj zástupcovia spoločnosti ANTIK Telecom s.r.o., ale z dôvodu iného postupu pri budovaní optickej siete svoju účasť ospravedlnili.

Obec v zastúpení starostu obce a miestny  stavebný úrad dali  spoločnostiam na vedomie, že pre obec je prioritou pri budovaní optických trás dohodnúť sa na vedení jednej trasy tak, aby výkopové práce boli prevedené spoločne, optické káble boli uložené v jednej ryhe a predovšetkým aby tieto práce čo najmenej narušili komfort občanov. Zástupcovia spoločnosti Slovak Telekom a.s. a BELNET Snina s.r.o. súhlasili so stanovenými požiadavkami a dohodli sa na koordinácii vedenia trás optickej siete. Po spoločných konzultáciách predložia stavebnému úradu dokumentáciu, ktorá už bude zohľadňovať spoločný postup prác.

Optické siete v obci prinesú obyvateľom vyšší komfort pri využívaní služieb vysokorýchlostného internetu a taktiež možnosť využívať tzv. Triple play služby         (Internet + Digitálna televízia + Telefón). Optická sieť prináša nielen niekoľkonásobne vyššie rýchlosti (download/upload), ale aj stabilnejšie a spoľahlivejšie pripojenie v porovnaní s DSL a wi-fi technológiou, ktoré sú dostupné v obci v súčasnosti.

O ďalšom vývoji Vás budeme informovať.   


 
 

Prerušenie distribúcie elektrinyVytlačiť
 

Distribúcia elektriny.jpg

Vážení spoluobčania!

 

V nasledujúcich termínoch a časoch je naplánované prerušenie distribúcie elektriny na území našej obce:

Kamenica nad Cirochou - ulica Štúrova, ulica Záhradná, ulica Humenská od č.d. 224 po ul. Osloboditeľov - pomník, ul. Osloboditeľov od kostola po č.d. 296, od č.d. 199 po č.d. 132 

                                                                v termíne

5. apríl 2018 od 7:00 h do 17:30 h

 

Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy. 

 


 
 

Rýchle info - mesiac júnVytlačiť
 

Erb Kamenica nad Cirochou.png

Celá dedina, no predovšetkým pracovníci obecného úradu žili v mesiaci jún prípravami na festival Kamenické dni, ktoré sa konali 29. 6. – 30. 6. 2018. Mesiac náročný, až hektický.

Dňa 6. 6. 2018 sa konalo obecné zastupiteľstvo. V tomto mesiaci bola ukončená previerka z okresnej prokuratúry Humenné na sociálnu agendu. Dňa 8. 6. sa uskutočnila konferencia v Základnej škole. V stredu 13. 6.  bolo rokovanie o plánovanej trase optických sietí v našej obci. 15. 6. 2018 sa konal v škole Deň s vojakmi a popoludní pracovné stretnutie poslancov a zamestnancov obce. Vo štvrtok 21. 6. prijal na obecnom úrade starosta obce žiakov 9. ročníka základnej školy.  25. 6. poslanci a starosta vykonali obhliadku na miestnom cintoríne – ako ďalej s pochovávaním. O deň neskôr sa konalo stavebné konanie spojené s územným konaním – prístavba skladu maloobchodnej predajne GVP.

Keďže trestné oznámenie na starostu obce  z decembra 2016 zo strany doc. Poláka a pána Burdu, poslanca OZ za SNS nedopadlo tak, ako pisatelia očakávali, v stanovenej lehote sa odvolali na Generálnu prokuratúru a  dňa 27. 6. bol starosta obce vypovedať na polícii, kde sa najväčší problém javila spotreba PHM prostriedkami, ktoré vlastní obecný úrad a jednotlivé zložky. Dňa 28. 6. bola zahájená previerka NKÚ zameraná na efektívnosť a prínos výmeny klasického osvetlenia v obci za tzv. LED osvetlenie.  V ten istý deň polícia navštívila tunajší úrad vo veci spotreby PHM. Zobrala na protipodpis príslušnú agendu a nafotila všetky prostriedky, ktoré v obci čerpajú PHM.

Vážení spoluobčania, verím, že aj napriek riešeniu nepredvídaných okolností sme sviatok obce – Kamenické dni pripravili dôstojne, aj keď podľa tohto príspevku sa zdá, že na to bolo málo času, no pravda je taká, že sme s prípravou začali už v jeseni 2017 a môžem skonštatovať, že akcia bola pripravená.

Keď si všetky tieto júnové udalosti v kľude premyslíte s apelom na novembrové voľby starostov, no povedzte, nie je úžasné byť v Kamenici nad Cirochou starostom?

Čo vy na to spoluobčania? 


 
 

Vianočný a novoročný vinšVytlačiť
 

Vianočný vinš.jpg


 
 

Výzva na darovanie krvi!Vytlačiť
 

Darcovstvo krvi.jpgNemocnica s poliklinikou  Andreja Leňa, Humenné - transfúzna stanica vyzýva darcov krvi s krvnou skupinou B negatív, aby 19.04.2018 vo štvrtok v čase od 7.00 hod. do 10.00 hod. prišli na polikliniku darovať krv.

Prosíme darcov krvi, aby svoju účasť potvrdili na našom obecnom úrade do stredy do 12.00 hod.

Tel. č. 057/7793286

Vopred ďakujeme. 


 
 

Udelenie pamätného kríža starostovi obceVytlačiť
 

P1030976.JPG

Veliteľ II. mechanizovanej brigády v Prešove, generál M. Stoklasa aj tohto roku zorganizoval už 10. ročník streleckej súťaže o putovný pohár veliteľa II. mechanizovanej brigády a novinársku strelu 2018 pri príležitosti 73. roka vzniku 10. pešej divízie.

Zamestnanie sa konalo 10. júna 2018 na strelnici v Ruskej Novej Vsi podľa schváleného programu.

Na toto zamestnanie boli pozvaní aj spolupracujúce zložky štátnej správy, samosprávy a podnikateľské subjekty, vrátane súťažiacich.

Zamestnanie prebehlo podľa pokynov a v závere podujatia boli vyhodnotené trojčlenné družstvá pod prísnym dohľadom streleckej komisie. Atmosféru umocnilo ocenenie troch zástupcov samosprávy z regiónu, ktorí intenzívne spolupracujú s ozbrojenými silami SR. 

Na záver veliteľ II. mechanizovanej brigády generál M. Stoklasa odovzdal pamätný kríž náčelníka GŠ OS SR III. stupňa Ing. Alexandrovi Bugyimu, starostovi Obce Kamenica nad Cirochou.

Vydané v Bratislave 26. apríla 2018 pod číslom 1457.  

Starosta v mene občanov obce a v mene svojom za udelenie pamätného kríža ďakuje.


 
 

Veľkonočný pozdravVytlačiť
 

Veľkonočný pozdrav.jpg


 
 

Kamenické dni 2018 - reklamný spot v Rádiu VlnaVytlačiť
 

Rádio Vlna.pngMediálnym partnerom festivalu Kamenické dni 2018 je Rádio Vlna. Od pondelka 18. 6. až do soboty 30. 6. môžete na Rádiu Vlna počúvať reklamný spot Kamenické dni 2018. V našom regióne môžete Rádio Vlna počúvať na FM frekvencii 88.5 - Snina a Humenné. 

Reklamný spot si môžete vypočuť aj po stiahnutí prílohy.

Ďakujeme Rádiu Vlna za podporu !


 
 
Položky 1-10 z 56

dnes je: 23.7.2018

meniny má: Oľga

webygroup
ÚvodÚvodná stránka